Escan Göstergeç Tıkla Ara

Hayatı Kolaylaştıran Sistemler

İnsanlar gelir düzeylerinin artması ve içinde bulunduğumuz zamanda bizlerin kullanımı için üretilmiş ve bize hayatı kolaylaştırmak adına sunulmuş olan birçok yeniliği alıp kullanmaktadır. Bunlardan bazıları ise bulunduğumuz mekanlarda kullanılan kapı ve kilit sistemleridir. Teknoloji o kadar gilişdi ki artık insanlar evlerine giriş ve çıkışlarda parmak izli kapı kilitleri ile kapılarını açıp kapatabilmektedirler. Bunların dışında insan vücudunda başka bir insanda aynısı bulunmayan parmak izi özelliği ve iris göz kontrolü ile de artık kapı kilitleri açılabilmekte. Günümüz teknolojisi bizleri nerelerden nerelere getirmekte hiç düşündünüz mü?

Bu işlerde uzmanlaşmış olup arge konusunda çalışmalar yapan yerli ve yabancı firmalar biz kullanıcıları düşünüp yapmış oldukları bu teknolojik çalışmaları bizlere hayatı kolaylaştıran sistemler adı altında sunarak günden güne bu ürünleri geliştirme yoluna gitmektedirler.

Günümüzde kentsel dönüşüm adı altında yeni bir proje ile inşaat sektöründe de yeni gelişimlere adım atmak istenmektedir. Bu kentsel dönüşümlerde ise insanlara rahat kullanım alanları oluşturma hedeflenmektedir. Kentsel dönüşüm ile yeni yapılan imarlarda her imara açılan bölgeye has duble geniş yollar, o bölgeye hitap edebilecek olan alışveriş merkezleri ve sosyal tesisler ile insanların rahatça dolaşıp stres atabilecekleri park ve bahçeler hayal edilip buna göre çalışmalar sürdürülmektedir. Günümüzde ise bu binalar artık akıllı ev teknolojisi ile üretilip yine insanların daha rahat ve konforlu bir ortamda yaşamaları sağlanmaktadır.

Yeni nesil akıllı ev sistemlerinde bizlere hayatı kolaylaştıran bir diğer kapı sistemi de göstergeç dir. Göstergeçler bizleri bina kapı girişlerinde yada toplu kullanım alanlarındaki kapılarda anahtar kullanımını ortadan kaldıran bizlere anahtarsız geçişi sağlayan ve kartlı geçiş imkanı sunan yeni nesil bir kilit sistemidir. Bu göstergeç kilit sistemleri sisteme master kişi – marter kart yardımı ile daha önce tanıtılmış olan manyetik anahtarlık yada manyetik kartlar ile çalışmaktadır. Master kişi (kart) ile sisteme tanıtılmamış hiçbir kart bu kapıdan geçişi sağlamayacağı için tüm yetki o kişinin elinde olduğu için giriş çıkış güvenliği sağlanmış olur.

Bu yazımızda yeni nesil anahtar teknolojilerinden olan göstergeç sistemi hakkında ufak bir bilgi vermek istedik. Kartlı geçiş üniteleri ve göstergeçler hakkında daha detaylı bilgi almak için www.escangostergec.com sayfamızda yayınlanan diğer yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Göstergeç

 

2 Responses to “Hayatı Kolaylaştıran Sistemler”
  1. Eskişehir Göstergeç says:
    • escan göstergeç says:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir